JOHTOKUNTA 2022

Puheenjohtaja

Jarmo Santala, jarmo.santala[at]hps.fi, puh. 040 8019191
Vanhempainkokoukset, joukkueenjohtajat, hallinto, lehdistö, talousseuranta, sopimuskäytänteet ja seuran kehitystyö. Jäsenenä Palloliiton seuraparlamentissa ja Kansallisen Liigan hallituksessa. 

Varapuheenjohtaja

Hanna Patosalmi, hanna.patosalmi[at]hps.fi, puh. 044 0442761
Hallinto, vastuullisuus, laatujärjestelmä, vanhempainkokoukset, joukkueenjohtajat, strategiatyö, Pikku Jääkärit

Johtokunnan jäsenet

Riku Autio, riku.autio[at]hps.fi puh. 050 3751821
Fanituotteet, markkinointi ja olosuhteet

Lauri Elers, lauri.elers[at]hps.fi, puh. 045 77333672                                Valmennustyöryhmä, viestintä

Anni Eloranta, anni.eloranta[at]hps.fi, puh. 040 7712630                               Valmennustyöryhmä

Harri Eskelin, harri.eskelin[at]hps.fi, puh. 050 3632643
Yhteistyö ja sponsorointi, turnaukset

Jukka Laine, jukka.laine[at]hps.fi, puh. 040 9612645                                Valmennustyöryhmä, varainhankinta

Pekka Lehtonen, pekka.lehtonen[at]hps.fi, puh. 040 8380980
Yhteyshenkilö aikuisjoukkueiden sekä A- ja B- junioreiden välillä, valmennustyöryhmä

Stina Pasanen, stina.pasanen[at]hps.fi, puh. 045 6343248                    Markkinointi, viestintä, vastuullisuus, aikuisten futiskoulu, fanituotteet

Jani Peltonen, jani.peltonen[at]hps.fi, puh. 050 5281949
Varusteet, seurasäännöt, turnaukset, viestintä, vastuullisuus

Markus Pettinen, markus.pettinen[at]hps.fi, puh. 040 0545503ä

Aki Pousar, aki.pousar[at]hps.fi, uusi jäsen, puh. 040 5684243

Jens Öhman, jens.ohman[at]hps.fi, puh. 050 0707369
Viestintä, seuraprosessien kehitys, vastuulllinen toiminta ja olosuhteet


Johtokunnan varajäsenet

Mikael Perovuo, mikael.perovuo[at]hps.fi

Ilpo Verno, ilpo.verno[at]hps.fi, varajäsen


Taloudenhoitaja

Ella Andberg, s-posti ella.andberg[at]hps.fi, puh. 050 5345436

Pankkiyhteys:  FI27 2212 1800 0095 71